Bežecké lyžovanie

Upravované trate

Mýto pod Ďumbierom, Pohanské

Pohanské ľahký okruh cca 4 km, trate ďalej pokračujú smerom k vrcholovej stanici Ski centra Mýto a späť. Na trati je viacero menších okruhov rôznych náročností. Celková dĺžka tratí je 17 km. Trate sú upravované aj na voľný štýl. Trate sú v prevádzke v prípade dostatočného množstva prírodného snehu. Trate sú upravované 2x týždenne a vždy pred víkendom.

Info: Tel.: 0907 354 874
www.chatazinka.sk

Bezecke trate pohanske

Ski centrum Tále

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je k dispozícii v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska priamo pri zjazdovkách lyžiarskeho strediska bežecká trať s okruhom 6,5 km.

Okruh v dĺžke 4 km na golfovom ihrisku Gray Bear a 1 km okruh na akadémii Little Bear je upravený na klasickú aj korčuliarsku techniku bežkovania.

Info: Tel.: 048/6712 201
E-mail: [email protected]
www.skitale.sk

Bezecke trate tale

Biatlonový areál v Osrblí

Známy biatlonový areál Osrblie vo Veporských vrchoch pri Brezne je pomerne nízko položený, ale vzhľadom na vybudované technické zasnežovanie je to zaujímavá alternatíva pre bežkárov. Trate vedú po lúkach a v lesoch so smrekovým porastom. Členitosť tratí je veľmi náročná.

Info: Tel.: 0905 440331
E-mail: [email protected]
www.biatlonvo.sk

Osrblie

Neupravované trate:

Čertovica

Podmienky na rekreačné bežkovanie sú z Čertovice cez Sedlo za Lenivú až na Útulňu Líška (nad Braväcovom) veľmi dobré. Skoro po sedlo je zvážnica zratrakovaná, čo je výhoda pri zjazde, ktorý je nad Čertovicou strmší. Ďalej smerom na Líšku, okolo Beňušky je urobená stopa, takže skoro ideálne podmienky.

S/B šport Bystrá

požičovňa bežeckej a skialpinistickej výstroje

- požičiavanie kvalitnej lyžiarskej výstroje pre dospelých aj deti
- požičiavanie SKIALPOVEJ výstroje – rámové viazanie/ viazanie TLT – testovacie lyže a lyžiarky Atomic Backland
- požičiavanie snowboardov
- požičiavanie bežeckej výstroje
- požičiavanie pre lyžiarske kurzy (zvýhodnené ceny)
- TEST CENTRUM Atomic a Stöckli

Info: 048/619 53 57
Adresa: Bystrá 146

http://www.sbsport.sk

SB sport bystra

Skike

Skike sú špeciálne kolieskové korčule (lyže) pre jazdu v teréne, na ceste, skrátka do všetkých podmienok. Vďaka nafukovacím kolieskam s priemerom 15 cm, pevnému hliníkovému rámu a unikátnemu systému mechanických bŕzd nebude pre Vás už žiadna cesta problém. Skike sú univerzálne pre rôzne veľkosti obuvi. Jazda na skike posilňuje srdce obehový systém, nezaťažuje kĺby a je vynikajúca pre udržiavanie telesnej hmotnosti a Vašej postavy.